  • ECW-H16682HV
ECW-H16682HV
advertisement
Manufacturer No:
ECW-H16682HV
HK JDW NO:
590-ECW-H16682HV
Description:
ECW-H(V) 6800pF Film Capacitor ±3% Radial PC Pins 1.6kV-DC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
ECW-H16682HV
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    0.906Lx0.276W 23.00mmx7.00mm
  • Tolerance
    ±3%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Capacitance
    6800pF
  • Voltage - Rated DC
    1.6kV
  • Lead Pitch
    20mm
  • Lead Spacing
    0.787 20.00mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1600V
  • Size Code
    9128
  • Height
    15.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.669 17.00mm
  • Length
    23mm
  • Width
    7mm