  • ECW-H8113HV
ECW-H8113HV
advertisement
Manufacturer No:
ECW-H8113HV
HK JDW NO:
590-ECW-H8113HV
Description:
ECW-H(V) 11nF Film Capacitor 3% Radial 800V-DC Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
ECW-H8113HV
    WIRE
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    3%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    11nF
  • Voltage - Rated DC
    800V
  • Lead Pitch
    15mm
  • Size Code
    7124
  • Height
    12.5mm
  • Length
    18mm
  • Width
    6mm