  • ECW-H8123JV
ECW-H8123JV
advertisement
Manufacturer No:
ECW-H8123JV
HK JDW NO:
590-ECW-H8123JV
Description:
ECW-H(V) 12nF Film Capacitor 5% Radial 800V-DC Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
ECW-H8123JV
  • Tolerance
    5%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    12nF
  • Voltage - Rated DC
    800V
  • Lead Pitch
    15mm
  • Size Code
    7124
  • Height
    13mm
  • Length
    18mm
  • Width
    6mm