  • ECW-H8152RHV
ECW-H8152RHV
advertisement
Manufacturer No:
ECW-H8152RHV
HK JDW NO:
590-ECW-H8152RHV
Datasheet:
ECW-H8152RHV
Description:
ECW-H(V) 1.5nF Film Capacitor 3% Radial 800V-DC Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
ECW-H8152RHV
  • Tolerance
    3%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    1.5nF
  • Voltage - Rated DC
    800V
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Lead Pitch
    7.5mm
  • Size Code
    7126
  • Height
    18.5mm
  • Length
    18mm
  • Width
    6.5mm