  • ECW-H8273JVB
ECW-H8273JVB
advertisement
Manufacturer No:
ECW-H8273JVB
HK JDW NO:
590-ECW-H8273JVB
Datasheet:
ECW-H8273JVB
Description:
ECW-H(V) 27nF Film Capacitor 5% Radial 800V-DC Through Hole
Quantity:
In Stock : 2690
Step5Bar-code shipping tag
ECW-H8273JVB
  • Tolerance
    5%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    27nF
  • Voltage - Rated DC
    800V
  • Lead Pitch
    10mm
  • Size Code
    7132
  • Height
    20mm
  • Length
    18mm
  • Width
    8mm