  • ECW-H8333JV
ECW-H8333JV
advertisement
Manufacturer No:
ECW-H8333JV
HK JDW NO:
590-ECW-H8333JV
Description:
ECW-H(V) 33nF Film Capacitor 5% Radial 800V-DC Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
ECW-H8333JV
  • Tolerance
    5%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    33nF
  • Voltage - Rated DC
    800V
  • Depth
    6.5mm
  • Lead Pitch
    20mm
    PP
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Size Code
    9126
  • Height
    15mm
  • Length
    23mm
  • Width
    6.5mm