  • ECW-H8393HVB
ECW-H8393HVB
advertisement
Manufacturer No:
ECW-H8393HVB
HK JDW NO:
590-ECW-H8393HVB
Description:
ECW-H(V) 39nF Film Capacitor 3% Radial 800V-DC Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
ECW-H8393HVB
  • Tolerance
    3%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    39nF
  • Voltage - Rated DC
    800V
  • Lead Pitch
    15mm
  • Size Code
    9128
  • Height
    20.5mm
  • Length
    23mm
  • Width
    7mm