  • ECW-H8433RJV
ECW-H8433RJV
advertisement
Manufacturer No:
ECW-H8433RJV
HK JDW NO:
590-ECW-H8433RJV
Description:
ECW-H(V) 43nF Film Capacitor 5% Radial 800V-DC Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
ECW-H8433RJV
  • Tolerance
    5%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    43nF
  • Voltage - Rated DC
    800V
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Lead Pitch
    7.5mm
  • Size Code
    9130
  • Height
    21mm
  • Length
    23mm
  • Width
    7.5mm