  • ECW-H8513JL
ECW-H8513JL
advertisement
Manufacturer No:
ECW-H8513JL
HK JDW NO:
590-ECW-H8513JL
Datasheet:
ECW-H8513JL
Description:
ECW-H(L) 0.051μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 800V-DC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
ECW-H8513JL
    Through Hole
  • Mounting Type
    Radial
  • Dielectric Material
    Polypropylene (PP), Metallized
  • Operating Temperature
    -40°C~110°C
  • Series
    ECW-H(L)
  • Published
    2004
  • Size / Dimension
    0.906Lx0.256W 23.00mmx6.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    PC Pins
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Applications
    High Frequency, Switching
  • Capacitance
    0.051μF
  • Voltage - Rated DC
    800V
  • Lead Pitch
    19.9898mm
  • Dielectric
    PP
  • Lead Spacing
    0.787 20.00mm
  • Height Seated (Max)
    0.650 16.50mm
  • Length
    23.0124mm
  • Width
    6.5024mm