  • ECW-H8513JV
ECW-H8513JV
advertisement
Manufacturer No:
ECW-H8513JV
HK JDW NO:
590-ECW-H8513JV
Description:
ECW-H(V) 51nF Film Capacitor 5% Radial 800V-DC Through Hole
Quantity:
In Stock : 49
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
ECW-H8513JV
  • Tolerance
    5%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    51nF
  • Voltage - Rated DC
    800V
  • Lead Pitch
    20mm
  • Size Code
    9132
  • Height
    16.5mm
  • Length
    23mm
  • Width
    8mm