  • ECW-H8823JV
ECW-H8823JV
advertisement
Manufacturer No:
ECW-H8823JV
Manufacturer:
Panasonic
HK JDW NO:
590-ECW-H8823JV
Description:
ECW-H(V) 82nF Film Capacitor 5% Radial 800V-DC Through Hole
Quantity:
In Stock : 358
Step5Bar-code shipping tag
ECW-H8823JV
  • Series
    ECW-H(V)
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    82nF
  • Voltage - Rated DC
    800V
  • Terminal Pitch
    15mm
  • Lead Pitch
    20mm
    PP
  • Size Code
    9137
  • Height
    18mm
  • Length
    23mm
  • Width
    9.5mm