  • ECW-HA3C112JB
ECW-HA3C112JB
advertisement
Manufacturer No:
ECW-HA3C112JB
HK JDW NO:
590-ECW-HA3C112JB
Datasheet:
ECW-HA3C112JB
Description:
ECW-H(A) 1100pF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 1.6kV-DC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
ECW-HA3C112JB
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Size / Dimension
    0.799Lx0.252W 20.30mmx6.40mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Capacitance
    1100pF
  • Voltage - Rated DC
    1.6kV
  • Depth
    5.4mm
  • Lead Pitch
    10mm
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1600V
  • Size Code
    7021
  • Height
    13.1mm
  • Height Seated (Max)
    0.681 17.30mm
  • Length
    17.8mm