  • ECW-HA3C223H4
ECW-HA3C223H4
advertisement
Manufacturer No:
ECW-HA3C223H4
HK JDW NO:
590-ECW-HA3C223H4
Datasheet:
ECW-HA3C223H4
Description:
ECW-H(A) 0.022μF Film Capacitor ±3% Radial PC Pins 1.6kV-DC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
ECW-HA3C223H4
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Size / Dimension
    0.811Lx0.358W 20.60mmx9.10mm
  • Tolerance
    ±3%
  • Capacitance
    0.022μF
  • Voltage - Rated DC
    1.6kV
  • Packing Method
    Ammo Pack
  • Depth
    9.1mm
  • Lead Pitch
    10mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PP
  • Lead Spacing
    0.689 17.50mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1600V
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Size Code
    8136
  • Height
    15mm
  • Height Seated (Max)
    0.591 15.00mm
  • Length
    20.6mm