  • ECW-HA3C473J
ECW-HA3C473J
advertisement
Manufacturer No:
ECW-HA3C473J
HK JDW NO:
590-ECW-HA3C473J
Datasheet:
ECW-HA3C473J
Description:
ECW-H(A) 0.047μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 1600V 1.6kV-DC Polypropylene (PP), Metallized
Quantity:
In Stock : 960
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
ECW-HA3C473J
    Radial
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Size / Dimension
    0.811Lx0.528W 20.60mmx13.40mm
  • Tolerance
    ±5%
    High Frequency, Switching
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.047μF
  • Voltage - Rated DC
    1600V 1.6kV
  • Terminal Pitch
    17.5mm
  • Lead Spacing
    0.689 17.50mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1600V
  • Size Code
    8153
  • Height Seated (Max)
    0.756 19.20mm
  • Length
    20.6mm
  • Width
    13.4mm