  • ECWF2104RJS
ECWF2104RJS
advertisement
Manufacturer No:
ECWF2104RJS
Manufacturer:
Panasonic
HK JDW NO:
590-ECWF2104RJS
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
100nF Film Capacitor 5% Radial Radial 250V-DC
Step5Bar-code shipping tag
ECWF2104RJS
  • Package / Case
    Radial
  • Tolerance
    5%
  • Termination
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Capacitance
    100nF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Lead Pitch
    7.5mm