  • ECWFD2W335KC
ECWFD2W335KC
advertisement
Manufacturer No:
ECWFD2W335KC
Manufacturer:
Panasonic
HK JDW NO:
590-ECWFD2W335KC
Description:
3.3μF Film Capacitor POLYPROPYLENE
Quantity:
In Stock : 9316
Step5Bar-code shipping tag
ECWFD2W335KC
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Dielectric Material
    POLYPROPYLENE
  • JESD-609 Code
    e3
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • HTS Code
  • Capacitance
    3.3μF
  • Packing Method
    Bulk
  • Terminal Pitch
    22.5mm
  • Operating Temperature (Max)
    110°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    450V
  • Positive Tolerance
    10%
  • Negative Tolerance
    10%
  • Height
    14.6mm
  • Length
    25.3mm
  • Width
    9.8mm