  • ECX-L35CM-16.000
ECX-L35CM-16.000
advertisement
Manufacturer No:
ECX-L35CM-16.000
HK JDW NO:
226-ECX-L35CM-16.000
Package:
6-SMD, No Lead
Datasheet:
ECX-L35CM-16.000
Step5Bar-code shipping tag
ECX-L35CM-16.000
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Mount
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Packaging
    Strip
  • Series
    ECSpressCON™ ECX-L
  • Size / Dimension
    0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
  • Type
    XO (Standard)
  • Voltage - Supply
    3.3V
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Frequency
    16MHz
  • Frequency Stability
    ±25ppm
  • Output
    LVDS
    Crystal
  • Physical Dimension
    5.0mm x 3.2mm x 1.3mm
  • Operating Frequency
    16MHz
  • Rise Time-Max
    0.5ns
  • Fall Time-Max
    0.5ns
  • Symmetry-Max
    45/55%
  • Max Supply Current
    18mA
  • Height
    1.2954mm
  • Height Seated (Max)
    0.051 1.30mm