  • ECX-P23BN-66.666
ECX-P23BN-66.666
advertisement
Manufacturer No:
ECX-P23BN-66.666
HK JDW NO:
226-ECX-P23BN-66.666
Package:
6-SMD, No Lead
Datasheet:
ECX-P23BN-66.666
Step5Bar-code shipping tag
ECX-P23BN-66.666
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Mount
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    ECSpressCON™ ECX-P
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Type
    XO (Standard)
  • Voltage - Supply
    2.5V
  • Supply Voltage
    2.5V
  • Frequency
    66.666MHz
  • Frequency Stability
    ±50ppm
  • Output
    LVPECL
    Crystal
  • Physical Dimension
    3.2mm x 2.5mm x 0.9mm
  • Operating Frequency
    66.666MHz
  • Rise Time-Max
    0.25ns
  • Fall Time-Max
    0.25ns
  • Symmetry-Max
    48/52%
  • Max Supply Current
    48mA
  • Height
    990.6μm
  • Height Seated (Max)
    0.039 1.00mm