  • EDH106M025S9BAA
EDH106M025S9BAA
advertisement
Manufacturer No:
EDH106M025S9BAA
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-EDH106M025S9BAA
Package:
Radial, Can - SMD
Datasheet:
Description:
EDH 10μF Capacitor ±20% Tape & Reel (TR) Surface Mount 0.157Dia 4.00mm -40°C~105°C Polar Radial, Can - SMD
Quantity:
In Stock : 20123
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
EDH106M025S9BAA
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    44 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Radial, Can - SMD
  • Surface Mount Land Size
    0.169Lx0.169W 4.30mmx4.30mm
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2016
  • Series
    EDH
  • Size / Dimension
    0.157Dia 4.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Applications
    Automotive
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    10μF
  • Capacitor Type
    ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 105°C
  • Polarization
    Polar
  • Ripple Current @ Low Frequency
    25mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    31.25mA @ 10kHz
  • Height Seated (Max)
    0.222 5.65mm