  • EDK212BJ105KD-T
EDK212BJ105KD-T
advertisement
Manufacturer No:
EDK212BJ105KD-T
Manufacturer:
TAIYO YUDEN
HK JDW NO:
782-EDK212BJ105KD-T
Package:
0805
Datasheet:
Description:
1μF Ceramic Capacitor 10% 0805
Step5Bar-code shipping tag
EDK212BJ105KD-T
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    0805
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    1μF
  • Voltage - Rated DC
    16V
  • Height
    850μm
  • Length
    2.0066mm
  • Width
    1.2446mm