  • EDS224Z5R5C
EDS224Z5R5C
advertisement
Manufacturer No:
EDS224Z5R5C
HK JDW NO:
192-EDS224Z5R5C
Package:
Radial, Can
Datasheet:
EDS224Z5R5C
Description:
0.22F, 5.5V
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
EDS224Z5R5C
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial, Can
  • Operating Temperature
    -25°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    EDS
  • Size / Dimension
    0.531Dia 13.50mm
  • Tolerance
    -20% +80%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    PC Pins
  • Voltage - Rated
    5.5V
  • Capacitance
    220mF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    75Ohm @ 1kHz
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Lifetime @ Temp
    1000 Hrs @ 85°C
  • Height Seated (Max)
    0.374 9.50mm