  • EEE-HAJ152UAP
EEE-HAJ152UAP
advertisement
Manufacturer No:
EEE-HAJ152UAP
HK JDW NO:
590-EEE-HAJ152UAP
Datasheet:
EEE-HAJ152UAP
Description:
Cap Aluminum Lytic 1500uF 6.3V 20% (10 X 10.2mm) SMD 480mA 1000h 105C T/R
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
EEE-HAJ152UAP
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Dielectric Material
    ALUMINUM (WET)
  • Surface Mount Land Size
    0.406Lx0.406W 10.30mmx10.30mm
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Published
    2011
  • Series
    HA
  • Size / Dimension
    0.394Dia 10.00mm
  • Tolerance
    ±20%
    EAR99
  • Terminal Finish
    TIN/TIN BISMUTH
  • Applications
    Automotive
  • Capacitance
    1500μF
  • Voltage - Rated DC
    6.3V
  • Size Code
    4141
  • Lifetime @ Temp
    1000 Hrs @ 105°C
  • Leakage Current
    0.0945mA
  • Ripple Current
    480mA
  • Polarization
    Polar
  • Life (Hours)
    1000 hours
  • Tan Delta
    0.5
  • Ripple Current @ Low Frequency
    480mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    816mA @ 10kHz
  • Diameter
    10mm
  • Height
    10.2mm
  • Height Seated (Max)
    0.402 10.20mm
  • Length
    12mm
  • Width
    10.3mm