  • EEE-TG1V101V
EEE-TG1V101V
advertisement
Manufacturer No:
EEE-TG1V101V
HK JDW NO:
590-EEE-TG1V101V
Description:
100μF Capacitor 175.5mA
Step5Bar-code shipping tag
EEE-TG1V101V
    SURFACE MOUNT
  • Dielectric Material
  • Additional Feature
    ESR IS MEASURED AT 100 KHZ
  • Capacitance
    100μF
    AEC-Q200
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Capacitor Type
    ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR
  • Polarity
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    35V
  • Size Code
    4141
  • Leakage Current
    0.035mA
  • Ripple Current
    175.5mA
  • Tan Delta
    0.16
  • Positive Tolerance
    20%
  • Negative Tolerance
    20%
  • ESR
    300 mΩ
  • Height
    10.2mm
  • Length
    12mm
  • Width
    10.3mm