  • EEE-TP1V132V
EEE-TP1V132V
advertisement
Manufacturer No:
EEE-TP1V132V
HK JDW NO:
590-EEE-TP1V132V
Datasheet:
EEE-TP1V132V
Description:
TP 1300μF Capacitor ±20% Tape & Reel (TR) Surface Mount 0.630Dia 16.00mm -55°C~125°C Polar Radial, Can - SMD
Quantity:
In Stock : 62
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
EEE-TP1V132V
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Applications
    Automotive, High Temperature Reflow
  • Voltage - Rated
    35V
  • Capacitance
    1300μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    47mOhm @ 100kHz
  • Lifetime @ Temp
    3000 Hrs @ 125°C
  • Ripple Current @ Low Frequency
    1.8A @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    2.4A @ 100kHz
  • Height Seated (Max)
    0.669 17.00mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Ratings
    AEC-Q200
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Surface Mount Land Size
    0.669Lx0.669W 17.00mmx17.00mm
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    TP
  • Published
    2017
  • Size / Dimension
    0.630Dia 16.00mm