  • EEF-CD0G101CR
EEF-CD0G101CR
advertisement
Manufacturer No:
EEF-CD0G101CR
HK JDW NO:
590-EEF-CD0G101CR
Datasheet:
EEF-CD0G101CR
Purchasing and Inquiry
EEF-CD0G101CR Overview
For stable operation, the operating temperature should be -40°C~105°C.
EEF-CD0G101CR Features
an operating temperature of -40°C~105°C
EEF-CD0G101CR Applications
Step5Bar-code shipping tag
EEF-CD0G101CR
  • Surface Mount Land Size
    0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Size / Dimension
    0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Voltage - Rated
    4V
  • Capacitance
    100μF
  • Lifetime @ Temp
    1000 Hrs @ 105°C
  • Height Seated (Max)
    0.075 1.90mm