  • EEF-CD0J680R
EEF-CD0J680R
advertisement
Manufacturer No:
EEF-CD0J680R
HK JDW NO:
590-EEF-CD0J680R
Datasheet:
EEF-CD0J680R
Purchasing and Inquiry
EEF-CD0J680R Overview
There is an ESR (Equivalent Series Resistance) of 18mOhm on this electrical device.Dissipation factor of the part is 0.06 %.Ideally, the operating temperature should be -40°C~105°C.
EEF-CD0J680R Features
a 18mOhm in ESR (Equivalent Series Resistance) in this electrical device
an operating temperature of -40°C~105°C
EEF-CD0J680R Applications
Step5Bar-code shipping tag
EEF-CD0J680R
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Surface Mount Land Size
    0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
  • Tolerance
    ±20%
    Polymer
  • Resistance
    18mOhm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Capacitance
    68μF
  • Voltage - Rated DC
    6.3V
  • Depth
    4.3mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    18mOhm
  • Lifetime @ Temp
    1000 Hrs @ 105°C
  • Leakage Current
    17.2μA
  • Ripple Current
    2.5A
  • Dissipation Factor
    0.06 %
  • Height
    1.8mm
  • Height Seated (Max)
    0.075 1.90mm
  • Length
    7.3mm