  • EEF-CD1B220ER
EEF-CD1B220ER
advertisement
Manufacturer No:
EEF-CD1B220ER
HK JDW NO:
590-EEF-CD1B220ER
Datasheet:
EEF-CD1B220ER
Purchasing and Inquiry
EEF-CD1B220ER Overview
Stable operation requires a temperature of -40°C~105°C.
EEF-CD1B220ER Features
an operating temperature of -40°C~105°C
EEF-CD1B220ER Applications
Step5Bar-code shipping tag
EEF-CD1B220ER
  • Surface Mount Land Size
    0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Size / Dimension
    0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
  • Tolerance
    ±20%
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Capacitance
    22μF
  • Voltage - Rated DC
    12.5V
  • Lifetime @ Temp
    1000 Hrs @ 105°C
  • Height
    1.8mm
  • Height Seated (Max)
    0.075 1.90mm