  • EEF-JX0E331RE
EEF-JX0E331RE
advertisement
Manufacturer No:
EEF-JX0E331RE
HK JDW NO:
590-EEF-JX0E331RE
Datasheet:
Description:
CAP ALUM POLY 330UF 20% 2.5V SMD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
EEF-JX0E331RE
    2917 (7343 Metric)
  • Surface Mount Land Size
    0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
  • Mfr
    Panasonic Electronic Components
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 125°C
  • Series
    SP-Cap JX
  • Size / Dimension
  • Tolerance
    ±20%
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    2.5 V
  • Capacitance
    330 μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    9mOhm
  • Lead Spacing
  • Ripple Current @ High Frequency
    6.3 A @ 100 kHz