  • EEF-UD0D271CE
EEF-UD0D271CE
advertisement
Manufacturer No:
EEF-UD0D271CE
HK JDW NO:
590-EEF-UD0D271CE
Datasheet:
EEF-UD0D271CE
Purchasing and Inquiry
EEF-UD0D271CE Overview
Stable operation requires -40°C~105°C as the operating temperature.
EEF-UD0D271CE Features
an operating temperature of -40°C~105°C
EEF-UD0D271CE Applications
Step5Bar-code shipping tag
EEF-UD0D271CE
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    2V
  • Capacitance
    270μF
  • Lifetime @ Temp
    1000 Hrs @ 105°C
  • Height Seated (Max)
    0.118 3.00mm
  • Surface Mount Land Size
    0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Size / Dimension
    0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
  • Tolerance
    ±20%