  • EEF-UD0G121MR
EEF-UD0G121MR
advertisement
Manufacturer No:
EEF-UD0G121MR
HK JDW NO:
590-EEF-UD0G121MR
Datasheet:
EEF-UD0G121MR
Purchasing and Inquiry
EEF-UD0G121MR Overview
Stable operation requires -40°C~105°C as the operating temperature.
EEF-UD0G121MR Features
an operating temperature of -40°C~105°C
EEF-UD0G121MR Applications
Step5Bar-code shipping tag
EEF-UD0G121MR
    2917 (7343 Metric)
  • Surface Mount Land Size
    0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Size / Dimension
    0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    4V
  • Capacitance
    120μF
  • Lifetime @ Temp
    1000 Hrs @ 105°C
  • Height Seated (Max)
    0.118 3.00mm