  • EEF-UE0E391CE
EEF-UE0E391CE
advertisement
Manufacturer No:
EEF-UE0E391CE
HK JDW NO:
590-EEF-UE0E391CE
Datasheet:
EEF-UE0E391CE
Purchasing and Inquiry
EEF-UE0E391CE Overview
Stable operation requires a temperature of -40°C~105°C.
EEF-UE0E391CE Features
an operating temperature of -40°C~105°C
EEF-UE0E391CE Applications
Step5Bar-code shipping tag
EEF-UE0E391CE
  • Surface Mount Land Size
    0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Size / Dimension
    0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
  • Tolerance
    ±20%
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    2.5V
  • Capacitance
    390μF
  • Lifetime @ Temp
    1000 Hrs @ 105°C
  • Height Seated (Max)
    0.169 4.30mm