  • EEF-UE0J181CX
EEF-UE0J181CX
advertisement
Manufacturer No:
EEF-UE0J181CX
HK JDW NO:
590-EEF-UE0J181CX
Datasheet:
EEF-UE0J181CX
Purchasing and Inquiry
EEF-UE0J181CX Overview
A stable operation requires an operating temperature of -40°C~105°C.
EEF-UE0J181CX Features
an operating temperature of -40°C~105°C
EEF-UE0J181CX Applications
Step5Bar-code shipping tag
EEF-UE0J181CX
  • Surface Mount Land Size
    0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Size / Dimension
    0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    6.3V
  • Capacitance
    180μF
  • Lifetime @ Temp
    1000 Hrs @ 105°C
  • Height Seated (Max)
    0.169 4.30mm