  • EEFSX0D391R
EEFSX0D391R
advertisement
Manufacturer No:
EEFSX0D391R
Manufacturer:
Panasonic
HK JDW NO:
590-EEFSX0D391R
Package:
Datasheet:
EEFSX0D391R
Description:
Cap Aluminum Polymer 390uF 2VDC 20% (7.3 X 4.3 X 1.9mm) SMD 0.009 Ohm 3000mA 1000h 105°C T/R
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
EEFSX0D391R
    Select All
  • Number of Terminals
    2
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Tolerance
    20%
  • Part Status
    NRND
  • Type
    Polymer
  • Construction
    Flat
  • Polarity
    Polar
  • Voltage
    2VDC