  • EEH-AZA1V101B
EEH-AZA1V101B
advertisement
Manufacturer No:
EEH-AZA1V101B
Manufacturer:
Panasonic
HK JDW NO:
590-EEH-AZA1V101B
Package:
Datasheet:
EEH-AZA1V101B
Description:
Cap Aluminum Polymer Hybrid 100uF 35VDC 20% (8 X 9.5mm) Radial 3.5mm 0.027 Ohm 2300mA 10000h 105°C Automotive Tape and Box
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
EEH-AZA1V101B
    Select All
  • Number of Terminals
    2
  • Product Weight (g)
    0.976
  • Packaging
    Tape and Box
  • Tolerance
    20%
  • Type
    Polymer Hybrid
  • Construction
    Aluminum Cylindrical Can
  • Termination Style
    Radial
  • Polarity
    Polar
  • Voltage
    35VDC