  • EEH-AZS1J101B
EEH-AZS1J101B
advertisement
Manufacturer No:
EEH-AZS1J101B
Manufacturer:
Panasonic
HK JDW NO:
590-EEH-AZS1J101B
Package:
Datasheet:
EEH-AZS1J101B
Description:
Cap Aluminum Polymer Hybrid 100uF 63VDC 20% (10 X 11.7mm) Radial 5mm 0.019 Ohm 3000mA 4000h 125°C Tape and Box
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
EEH-AZS1J101B
    Select All
  • Number of Terminals
    2
  • Product Weight (g)
    1.635
  • Packaging
    Tape and Box
  • Tolerance
    20%
  • Type
    Polymer Hybrid
  • Construction
    Aluminum Cylindrical Can
  • Termination Style
    Radial
  • Polarity
    Polar
  • Voltage
    63VDC