  • EEH-ZA1E680XP
EEH-ZA1E680XP
advertisement
Manufacturer No:
EEH-ZA1E680XP
HK JDW NO:
590-EEH-ZA1E680XP
Purchasing and Inquiry
EEH-ZA1E680XP Overview
Systems need 2A @ 100kHz ripple current at high frequency to be powered.Electrical device with 30mOhm ESR (Equivalent Series Resistance).In order to fully perform its function, 300mA @ 100Hz requires a ripple current at low frequency.Ideally, the operating temperature should be -55°C~105°C.
EEH-ZA1E680XP Features
2A @ 100kHz ripple current on a high frequency
a 30mOhm in ESR (Equivalent Series Resistance) in this electrical device
an operating temperature of -55°C~105°C
EEH-ZA1E680XP Applications
Step5Bar-code shipping tag
EEH-ZA1E680XP
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Surface Mount Land Size
    0.260Lx0.260W 6.60mmx6.60mm
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Series
    ZA
  • Size / Dimension
    0.248Dia 6.30mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    68μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    30mOhm
  • Lifetime @ Temp
    10000 Hrs @ 105°C
  • Ripple Current @ Low Frequency
    300mA @ 100Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    2A @ 100kHz
  • Height Seated (Max)
    0.315 8.00mm