  • EEH-ZA1V271V
EEH-ZA1V271V
advertisement
Manufacturer No:
EEH-ZA1V271V
HK JDW NO:
590-EEH-ZA1V271V
Datasheet:
EEH-ZA1V271V
Purchasing and Inquiry
EEH-ZA1V271V Overview
System power is determined by 2.5A @ 100kHz ripple current on a high frequency.There is a 20mOhm in ESR (Equivalent Series Resistance) in this electrical device.For 375mA @ 100Hz to be able to fully perform its function, a ripple current @ Low Frequency needs to be provided.It is recommended to operate at -55°C~105°C for stable operation.
EEH-ZA1V271V Features
2.5A @ 100kHz ripple current on a high frequency
a 20mOhm in ESR (Equivalent Series Resistance) in this electrical device
an operating temperature of -55°C~105°C
EEH-ZA1V271V Applications
Step5Bar-code shipping tag
EEH-ZA1V271V
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Surface Mount Land Size
    0.406Lx0.406W 10.30mmx10.30mm
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Series
    ZA, Anti-Vibration
  • Size / Dimension
    0.394Dia 10.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Voltage - Rated
    35V
  • Capacitance
    270μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    20mOhm
  • Lifetime @ Temp
    10000 Hrs @ 105°C
  • Ripple Current @ Low Frequency
    375mA @ 100Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    2.5A @ 100kHz
  • Height Seated (Max)
    0.413 10.50mm