  • EEH-ZF1E271V
EEH-ZF1E271V
advertisement
Manufacturer No:
EEH-ZF1E271V
Manufacturer:
Panasonic
HK JDW NO:
590-EEH-ZF1E271V
Package:
Datasheet:
EEH-ZF1E271V
Description:
Cap Aluminum Polymer Hybrid 270uF 25VDC 20% (10 X 10.5mm) SMD 0.02 Ohm 1000mA 1000h 150°C Automotive T/R
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
EEH-ZF1E271V
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Number of Terminals
    2
  • Product Weight (g)
    1.64
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Tolerance
    20%
  • Type
    Polymer Hybrid
  • Construction
    Cylindrical
  • Polarity
    Polar
  • Voltage
    25VDC