  • EEH-ZF1H560P
EEH-ZF1H560P
advertisement
Manufacturer No:
EEH-ZF1H560P
HK JDW NO:
590-EEH-ZF1H560P
Package:
Datasheet:
EEH-ZF1H560P
Description:
Cap Aluminum Polymer Hybrid 56uF 50VDC 20% (8 X 10.2mm) SMD 0.035 Ohm 700mA 1000h 150°C Automotive T/R
Step5Bar-code shipping tag
EEH-ZF1H560P
  • Product Weight (g)
    0.91
  • Tolerance
    20%
  • Voltage
    50VDC