  • EETEE2G391LJ
EETEE2G391LJ
advertisement
Manufacturer No:
EETEE2G391LJ
HK JDW NO:
590-EETEE2G391LJ
Description:
390μF Capacitor 20% 2.52A 10mm
Step5Bar-code shipping tag
EETEE2G391LJ
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Capacitance
    390μF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Packing Method
    BULK
  • Lead Pitch
    10mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    638mOhm
  • Voltage
    400V
  • Ripple Current
    2.52A
    0.15
  • Current - Leakage
    1.184mA
  • Ripple Current (AC)
    2.52A
  • Diameter
    35mm
  • Height
    35mm
  • Length
    35mm