  • EEV-HA0J220R
EEV-HA0J220R
advertisement
Manufacturer No:
EEV-HA0J220R
HK JDW NO:
590-EEV-HA0J220R
Datasheet:
EEV-HA0J220R
Description:
HA 22μF Capacitor ±20% Tape & Reel (TR) Surface Mount 29mA 0.157Dia 4.00mm -40°C~105°C Polar Radial, Can - SMD
Quantity:
In Stock : 9264
Step5Bar-code shipping tag
EEV-HA0J220R
  • Capacitance
    22μF
  • Voltage - Rated DC
    6.3V
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Size Code
    2217
  • Lifetime @ Temp
    1000 Hrs @ 105°C
  • Leakage Current
    0.003mA
  • Ripple Current
    29mA
  • Life (Hours)
    1000 hours
  • Tan Delta
    0.30
  • Ripple Current @ Low Frequency
    29mA @ 120Hz
  • Height Seated (Max)
    0.213 5.40mm
  • Length
    4.6mm
  • Width
    4.3mm
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Lead Free
    Contains Lead
  • Ratings
    AEC-Q200
  • Terminal Shape
    FLAT
  • Surface Mount Land Size
    0.169Lx0.169W 4.30mmx4.30mm
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Published
    2001
  • Series
    HA
  • Size / Dimension
    0.157Dia 4.00mm
  • Tolerance
    ±20%