  • EFM32GG842F1024-QFP64T
EFM32GG842F1024-QFP64T
advertisement
Manufacturer No:
EFM32GG842F1024-QFP64T
HK JDW NO:
715-EFM32GG842F1024-QFP64T
Package:
64-TQFP
Description:
1MB 1M x 8 FLASH ARM® Cortex®-M3 32-Bit Microcontroller Giant Gecko Series 64 Pin 48MHz 64-TQFP
Quantity:
In Stock : 1157
Step5Bar-code shipping tag
EFM32GG842F1024-QFP64T
  • Package / Case
    64-TQFP
  • Number of Pins
    64
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tray
  • Number of Terminations
    64
  • Subcategory
    Microcontrollers
  • Terminal Position
    QUAD
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Frequency
    48MHz
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Interface
    I2C, I2S, IrDA, SPI, UART, USART
  • Memory Size
    1MB
  • Number of I/O
    53
  • Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
    1.85V~3.8V