  • EFM8BB31F32G-A-QFN32
EFM8BB31F32G-A-QFN32
advertisement
Manufacturer No:
EFM8BB31F32G-A-QFN32
HK JDW NO:
715-EFM8BB31F32G-A-QFN32
Package:
32-UFQFN Exposed Pad
Description:
32KB 32K x 8 FLASH CIP-51 8051 8-Bit Microcontroller Busy Bee Series 32 Pin 50MHz 32-UFQFN Exposed Pad
Quantity:
In Stock : 12521
Step5Bar-code shipping tag
EFM8BB31F32G-A-QFN32
  • Package / Case
    32-UFQFN Exposed Pad
  • Number of Pins
    32
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tube
  • Published
    2015
  • Part Status
    Discontinued
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    6 (Time on Label)
  • HTS Code
  • Frequency
    50MHz
  • Memory Size
    32kB
  • Number of I/O
    29
  • Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
    2.2V~3.6V