  • EH-23050-000
EH-23050-000
advertisement
Manufacturer No:
EH-23050-000
Manufacturer:
Knowles
HK JDW NO:
427-EH-23050-000
Package:
Datasheet:
EH-23050-000
Description:
Speakers & Transducers Balanced Armature Speaker
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
EH-23050-000
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Shape
    Rectangular
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2005
  • Series
    EH
  • Size / Dimension
    0.204Lx0.140W 5.18mmx3.55mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Solder Pads
  • Type
    Receiver, Balanced Armature
  • Technology
    Magnetic
  • Depth
    3mm
  • Frequency
    5.5kHz
  • Impedance
    505Ohm
  • Frequency Range
    200Hz~5.5kHz
  • Port Location
    Top
  • Efficiency - dBA
    103.00
  • Efficiency - Type
    Sensitivity
  • Height Seated (Max)
    0.120 3.05mm