  • EHF-4CQ1810
EHF-4CQ1810
advertisement
Manufacturer No:
EHF-4CQ1810
HK JDW NO:
590-EHF-4CQ1810
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
EHF-4CQ1810
Description:
COUPLER DIRECTIONAL 1810 MHZ
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
EHF-4CQ1810
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2002
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Applications
    Cellular
  • Additional Feature
    HIGH ISOLATION
  • Max Power Dissipation
    5W
  • Construction
    COMPONENT
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Frequency
    1.81GHz
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Case Code (Imperial)
  • Power - Max
    5W
  • RF/Microwave Device Type
    DIRECTIONAL COUPLER
  • Isolation
    27dB
  • Insertion Loss (dB)
    0.25 dB
  • Coupler Type
    Standard
  • Coupling Factor
    17dB
  • Length
    1.6mm
  • Width
    800μm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Contains Lead
Hot Sales in Thermal
3060A
3060A
3060A