  • EKMM401VNN331MQ50S
EKMM401VNN331MQ50S
advertisement
Manufacturer No:
EKMM401VNN331MQ50S
Manufacturer:
United Chemi-Con
HK JDW NO:
856-EKMM401VNN331MQ50S
Package:
Aluminum
Datasheet:
Description:
330μF Capacitor 20% Bulk 12.5mm Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
EKMM401VNN331MQ50S
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Snap in
  • Package / Case
    Aluminum
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    20%
  • Termination
    Snap in
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    400V
  • Capacitance
    330μF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Lead Pitch
    12.5mm
  • Diameter
    25mm
  • Length
    50mm