  • EKMM401VSN181MP45S
EKMM401VSN181MP45S
advertisement
Manufacturer No:
EKMM401VSN181MP45S
HK JDW NO:
856-EKMM401VSN181MP45S
Description:
KMM 180μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 980mA 0.866Dia 22.00mm -25°C~105°C Polar 10.0076mm Radial, Can - Snap-In
Step5Bar-code shipping tag
EKMM401VSN181MP45S
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Operating Temperature
    -25°C~105°C
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.866Dia 22.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Pbfree Code
    yes
  • Capacitance
    180μF
  • Lead Pitch
    10.0076mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1.381Ohm @ 120Hz
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Voltage
    400V
  • Lifetime @ Temp
    3000 Hrs @ 105°C
  • Ripple Current
    980mA
  • Ripple Current @ Low Frequency
    980mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    1.4014A @ 50kHz
  • Height Seated (Max)
    1.850 47.00mm