  • EKMQ451ELL330ML25S
EKMQ451ELL330ML25S
advertisement
Manufacturer No:
EKMQ451ELL330ML25S
HK JDW NO:
856-EKMQ451ELL330ML25S
Package:
Radial, Can
Description:
KMQ 33μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 125mA 0.630Dia 16.00mm -25°C~105°C Polar 7.493mm Radial, Can
Step5Bar-code shipping tag
EKMQ451ELL330ML25S
  • Package / Case
    Radial, Can
  • Operating Temperature
    -25°C~105°C
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.630Dia 16.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Feature
    General Purpose
  • Pbfree Code
    yes
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Radial
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    450V
  • Capacitance
    33μF
  • Lead Pitch
    7.493mm
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 105°C
  • Ripple Current
    125mA
    2000 hours
  • Ripple Current @ Low Frequency
    125mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    225mA @ 100kHz
  • Dissipation Factor
    0.24 %
  • Height Seated (Max)
    1.043 26.50mm