  • EKMW451VSN331MQ45S
EKMW451VSN331MQ45S
advertisement
Manufacturer No:
EKMW451VSN331MQ45S
HK JDW NO:
856-EKMW451VSN331MQ45S
Description:
KMW 330μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 1.54A 1.000Dia 25.40mm -25°C~105°C Polar 10.0076mm Radial, Can - Snap-In
Step5Bar-code shipping tag
EKMW451VSN331MQ45S
  • Operating Temperature
    -25°C~105°C
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    1.000Dia 25.40mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Capacitance
    330μF
  • Voltage - Rated DC
    450V
  • Lead Pitch
    10.0076mm
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 105°C
  • Ripple Current
    1.54A
  • Test Frequency
    120Hz
  • Ripple Current @ Low Frequency
    1.54A @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    2.2022A @ 50kHz
  • Dissipation Factor
    0.2 %
  • Diameter
    25.4mm
  • Height Seated (Max)
    1.870 47.50mm