  • EKMW451VSN391MA30S
EKMW451VSN391MA30S
advertisement
Manufacturer No:
EKMW451VSN391MA30S
HK JDW NO:
856-EKMW451VSN391MA30S
Description:
KMW 390μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 1.52A 1.378Dia 35.00mm -25°C~105°C Polar 10.0076mm Radial, Can - Snap-In
Step5Bar-code shipping tag
EKMW451VSN391MA30S
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
  • Operating Temperature
    -25°C~105°C
  • Published
    2014
  • Size / Dimension
    1.378Dia 35.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Capacitance
    390μF
  • Voltage - Rated DC
    450V
  • Lead Pitch
    10.0076mm
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 105°C
  • Ripple Current
    1.52A
  • Ripple Current @ Low Frequency
    1.52A @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    2.1736A @ 50kHz
  • Diameter
    35mm
  • Height Seated (Max)
    1.280 32.50mm